Befejeződött a II. IBCC – A verseny legfontosabb momentumai

2016. 04. 23.

A versenyre jelentkezett csapatok folyamatosan érkeztek a zánkai Erzsébet Üdülőközpont területére.

1s

A kötelező csónakellenőrzést és regisztrációt követően 82 induló csapattal elkészült a verseny hivatalos csoportképe az Üdülőközpont strandján.

2

A megnyitó ünnepség és a helyhúzás remek hangulatban és gördülékenyen telt a színházteremben.

3

4

2016. 04. 24.

Az előző este feltámadt orkán erejű szél és a versenypálya egy részét érintő katasztrofális állapotok miatt Csörgő Tamás – Vezető Versenybíró – és az Operatív stáb rendkívüli ülést tartott a délelőtti órákban, melyet követően közleményben a verseny 12 órai rajtját 19 órára módosította.

5

6

Miután normalizálódott az időjárás, némileg lecsendesedett a szél, a 19 órai startot követően előbb a tó nyugati, kis idő múlva a középső, majd a keleti medencében is alaphelyzetbe állt a viharjelzés. Ennek köszönhetően a késő esti órákra minden csapat vízre szállhatott csónakkal.

7

2016. 04. 25.

Az éjszaka fogott halak pontos súlyának rögzítésével kezdődött a nap. Kora reggel már egy kapitális példány várta a forgatócsoportot, tizenkét órával a rajtot követően a tükörponty (a Nikl Baits – Carp’R’Us Team fogásaként, a maga 17.70 kg súlyával) komoly szintet állított fel a legnagyobb hal kategóriában.

8

Természetesen ezen kívül is születtek szép fogások. Egyre több csapat került fel a hivatalos eredményösszesítő listánkra.

9

2016. 04. 26.

A reggel kiváló tavaszi időjárással indult és szinte totális szélcsenddel.

10

A délelőttöt Gyenesdiáson töltöttük, ahol a World of Carpcraft csapata egy 23.00 kg-os ponty óriást fogott. A kapitális példány híre bejárta az egész országot.

11

Közben a hivatalos összesítő szerint a verseny 48. órájában már harminc csapat rendelkezett értékelhető fogással és szektorban elindultak a halak.

12

13

14

2016. 04. 27.

Sajnos két csapat – másodfokú viharjelzés közben való csónakkal történő vízre szállás miatt – kizárásra került a versenyről.
Gyönyörű pontyok kerültek fel az összesített listára. Bár körvonalazódni látszott az élmezőny, pontosan megfigyelhető volt, hogy a Balaton északi és déli oldalán kijelölt versenypályákról egyaránt érkeztek be folyamatosan a fogások, amiből egyértelmű volt, hogy bárhol beindulhatnak a halak.
Napközben vittük fel a 100. halat a listára, szinte ezzel egy időben lépte át az összfogás az egy tonnát.

15

16

Ezt az Ábrahámhegyen fogott pontyot pedig élő közvetítés közben engedte szabadon a Naturebaits United csapata.

17

2016. 04. 28.

A képzeletbeli dobogón elhelyezkedő csapatok összsúlya között órákon keresztül néhány kilogrammnyi differencia volt, hol egyik – hol másik csapat javára. Egyáltalán nem volt mindegy, hogyan alakul az utolsó két éjszaka.

18

Ahogy eljött a verseny második fele, sejteni lehetett, hogy az addig eredménytelen csapatok is felkerülnek az összesítettre. Talán a stratégiaváltás, vagy az addigra „beérett” etetések következtében ekkorra már 50 csapat fogott 5kg feletti pontyot.

19

20

2016. 04. 29.

Az utolsó 24 óra izgalmasan telt. Az időjárás kezdte kegyeibe fogadni a csapatokat. Újabb tíz team fogta meg az első mérlegelhető halát, és közeledtünk a két tonna összfogáshoz.

21

2016. 04. 30.

Reggel nyolc órakor véget ért a verseny.
A versenyhelyszínen (Fonyódi Vízisport Telep) Csörgő Tamás gratulált a Sportcarp CZE csapatának akik az első helyen végeztek a 2016. évi IBCC-n, 195.70 kg összfogással.

22

23
A Nikl Baits – Carp’R’Us Team végzett a második helyen, (Balatongyörök) (Netrisk szektor) 168,60 kg összfogással.

24

25

A Lojzi DPH Maconka Carp Team a dobogó harmadik helyére állhatott (Fonyódi Hotel Retro) (Nash szektor) a 99,40 kg összfogással.

26

27

Gratulálunk a dobogósoknak!

28

A verseny legnagyobb hala 23.00 kg. (Gyenesdiás Lido strand)
A Legnagyobb hal kategória győztese a World of Carpraft csapata lett. Gratulálunk!